ניהול מאכליות – גם בעיר הכי תיירותית שיש

מסעדות באילת, עובדות על פי רוב בצורה מאוד לחוצה, על מנת לשרת את קהל הולך וגדל של לקוחות. בוודאי ובוודאי אם זו היא מסעדה שממוקמת במרכז העיר, ופונה לקהל יעד ממוצע. בה בעת, ישנן מסעדות שמכוונות לכללים קצת יותר מבוגרים, לפעמים קהלים שרוצים אווירה שונה, מבלי לוותר על חוויית המסיבה. מסעדות אלו, כמו למשל מסעדת היוקרה שאטו בעיר המלכים אילת, הן מסעדות שעובדות תורת ניהול שונה לגמרי, ועדיין נמצאות כמעט תמיד תחת לחץ מתמיד, לעמוד בציפיות של האורחים. מסעדת שאטו, מנוהלת על ידי שף מיומן ומנוסה, ועל ידי צוות טבחים שמסוגל לנהל סרוויס ברמה גבוהה, ובתוך אווירה טובה בין הצוות הקהל והמלצרים. כך שכל ביקור במסעדת שאטו הוא חוויה בפני עצמו שאתם לא רוצים לפספס.

איך הצליחה שאטו להפוך את עולם המסעדות באילת?

ההצלחה המקצועית של מסעדת היוקרה שאטו, היא תולדה של עבודה קשה ומאומצת של כמה וכמה אנשי צוות מקצועיים. קודם כל ולפני הכל היזם שהקים את הפרויקט, וראה לנכון להשקיע משאבים בהקמה של מוסד יוקרתי, שפונה לקהל יעד קצת אחר. מיד לאחר מכן, העבודה הקשה של השף ואנשי צוות המטבח המסורים, אשר כל הזמן דואגים לשדרג את התפריט, בהתאם לדרישות של הלקוחות. החל מדגי ים טריים ועד לבשרים יוקרתיים וטעימים מכל רחבי העולם, צוות המטבח שלנו לא מפסיק להפתיע ולרגש את הסועדים. כמו כן, ההצלחה של שאטו באה לידי ביטוי באווירה הייחודית של המסעדה, המבוססת על מוזיקה עד לשעות הקטנות, ריקודים, וחגיגה של אלכוהול איכותי וטעים.

פרויקט שהוא כל כולו יצירתיות

בכל שלב של הדרך, האנשים שמנהלים את שאטו בעיר המלכים אילת, עושים את כל המאמצים על מנת להפוך את הבילוי שלכם רגע אחד, מרגש ומיוחד, מתוך חוויות של החופשה שלמה. האווירה המשוחררת, עיצוב מוקפד עד מאוד והאורחים מגיעים במצב רוח חגיגי, כדי לבלות שעות ארוכות עם חברים טובים במקום הכי מגניב שיש בעיר אילת היום, ובסוף, כולם שמחים ומרוצים.