מיקום הוא שם המשחק – איך להצליח בעולם האוכל האילתי?

תחום כל כך פעיל ומלא תחרות, כמו מסעדות באילת, הוא עולם מקצועי שבו על מנת להצליח, צריך תמיד להיות שלושה צעדים לפני המתחרים. לא רק משום שקשה יותר להציע בידול, אלא בעיקר מפני שהמבלים בעיר תיירותית כמו אילת, רוצים כל הזמן למצוא את האטרקציה החמה הבאה והם מוכנים להשקיע לא מעט כדי לקבל אותה. יש מעטים שמצליחים לעמוד בציפייה הזו, ובניהם ניתן למצוא את מתחם האירועים והמסעדה היוקרתית שאטו בעיר המלכים אילת, שהפכה למוסד בילוי מוכר ומוערך מאוד בעיר.

בחירות קטנות עם השפעה גדולה

בכדי להחזיק מסעדה כל כך מצליחה כמו מסעדת שאטו אילת, יש צורך למצוא את נקודות האיזון בין שלושה גורמים:

  1. החוויה הכללית – כבר מהרגע הראשון שנכנסים אל תוך מסעדת שאטו באילת, אפשר להרגיש אווירה אחרת לגמרי. השילוב בין יוקרה למסיבה ישראלית שמחה במיוחד, מושך את הלקוחות ומעודד אותם לבחור בשאטו שוב.
  2. החוויה הקולינרית – איכות האוכל, הריגוש, הצבעים והטעמים, הם אלמנטים חשובים מאוד במסעדה שמגדירה את עצמה מסעדת יוקרה. ועל כן השף חיים בן ברוך עובד כל הזמן על מנת להוסיף לתפריט מנות חדשות ולהתאים את הטעמים לחך של קהל המבקרים הקבוע של המסעדה.
  3. הציפיות של הקהל – מסעדת שאטו עובדת באופן קבוע עם המקצוענים הכי מיומנים בתחום הבילויים, כדי להבין מה הם הטרנדים החמים של העונות הבאות ולהביא אותם למסעדה, לפני כולם.

לא נחים לרגע – שאטו מפתחים את החוויה הבאה

אנחנו לא נחים לרגע, כל הזמן עובדים על מנת לספק לכם ביקור בלתי נשכח באחד מהמקומות הכי שווים לבילוי בעיר אילת. וכתוצאה מהעבודה הקשה מאחורי הקלעים, שאטו עיר המלכים אילת הוא המוביל מבין אולמות אירועים באילת ששומר על סטנדרט המסיבה הגבוה, תוך יצירת חווית אוכל בלתי נשכחת ומעוררת חושים. כל ביקור בשאטו, הוא אירוע בפני עצמו, אותו אתם תזכרו למשך תקופה. וכך תמיד תהיה לכם סיבה לחזור שוב, ולראות מה הן ההפתעות החדשות שאנחנו מכינים לכם.