השקעות והשבחות – פרויקט שאטו באילת

המאה ה 21 הביאה לעיר אילת שינויים רבים. קצב תנועת התיירים, הפתיחה של נמל תעופה בין לאומי, והביקוש ההולך וגובר לחופשות יוקרה לחופו של הים האדום, הן אלו שמניעות את תהליכי ההשבחה והפיתוח שמתנהלים כיום כמעט בכל פינה בעיר. וכאן, לצד פיתוח משמעותי של אתרי מלונות יוקרה, יזמים רבים פונים לפרויקטים להקמתן של מסעדות באילת ואולמות אירועים באילת, מתוך הבנה שהשוק דורש להפיק אירועים יוקרתיים ואיכותיים, דווקא בעיר החמה והשמחה הזו. כזה הוא פרויקט שאטו עיר המלכים באילת, מסעדת יוקרה מחד, ואולם אירועים גדול ומפנק מאידך, אשר מעניקים חוויית גורמה בלתי מתפשרת לכל מי שרוצה להגיע לבילוי בעיר. עם שף מיומן ומנוסה ויזם שחושב כל העת מחוץ לקופסה, הפרויקט תפס תאוצה והיום הוא מקום הבילוי המיוחד ביותר בכל העיר.

השקעה בפרטים הקטנים – לא מילה גסה

למן הרגע הראון בעבודה על פרויקט ההקמה של אולם האירועים והמסעדה של שאטו עיר המלכים אילת, כל המעורבים בדבר בחרו להתמקד בעיקר ברמת השירותים הגבוהה שהם רוצים ליצור. תהליך ההשבחה של הקרקע, התרכז בעיקר בתכנון של חלל פנים שיכול לארח אירועים רבי משתתפים, הן באולם והן במסעדה, תוך שמירה על אווירה נעימה ומזמינה לכל. יחד עם זאת, עלתה הדרישה להשאיר מקום לדמיון, כדי לבצע שינויים בעיצוב חלל הפנים, בעת הפקה של אירועים מיוחדים. מסיבה זו נבנה אולם האירועים בצורה מודולרית שמאפשרת לשנות את העיצוב בהתאמה לכל אירוע, ובצורה שתאפשר ניהול קל של אירועים גדולים.

תכנון תפריט יוקרתי – מלאכת המחשבת האמיתית

בה בעת, אנשי המקצוע בתחום הקולינריה, ובראשם השף הראשי של המתחם חיים בן ברוך, השקיעו שעות רבות בהרכבה של תפריט כלל ישראלי וים תיכוני. דגי ים טריים מהים האדום, בשרים בעישון ובבישול היוקרתיים, מנות פתיחה קטנות ומושחתות וקינוחים שלא משאירים מקום לדמיון. כל אלו מרכיבים את חווית הטעמים והצבעים ההולמת מסעדת יוקרה, ויכולה לענות על כל הציפיות שלכם ושל האורחים שלכם, כאשר אתם מגיעים לביקור במסעדה או באולם האירועים שלנו.