הבייבי החדש של שף חיים בן ברוך – מאכליית שאטו באילת

שני העשורים האחרונים, הביאו למדינת ישראל כולה פריחה בתחום התיירות, התרבות ובעיקר הקולינריה. מסעדות שף ברמה הכי גבוהה שיש, נפתחו בכל רחבי הארץ והן מציעות ארוחות יוקרה טעימות במיוחד, בכל אירוע בחיים. אבל, דווקא במובן הקולינריה, עיר התיירות הגדולה והחשובה ביותר של ישראל נשארה מאחור. במשך שנים ארוכות אילת נותרה ללא מסעדות שף, עד שהגיעה פרוייקט הדגל של אושרי גבאי והשף חיים בן ברוך, מסעדת שאטו אילת. בשונה ממגוון רחב של מסעדות באילת, שטאו שמה לה למטרה להיות מובילה בתחום אוכל היוקרה והגורמה, והיא עושה זאת בצורה מופלאה בכל פעם מחדש. אז מה הוא הקסם של מסעדת שאטו באילת? אלו הן התשובות של השף חיים בן ברוך.

הבחירה במסעדת שף באילת – החלטה לא קונבנציונלית

חיים בן ברוך הוא שף מומחה עם עבר עשיר מאוד בתחום הקולינריה, אשר הגיע ממרכז הארץ, כדי להקים אולם אירועים באילת המשלב גם מסעדת גורמה. פרוייקט שאטו עיר המלכים באילת, הוא פרוייקט שבו משקיע השף בן ברוך את מיטב מרצו ואת כל הידע שעומד לרשותו על מנת לענות על הדרישות של קהלי יעד שונים. חוויית הבילוי במסעדת שאטו אילת מתאימה גם לאירועים קטנים וחשובים, כמו פגישות עסקיות או חגיגות ימי הולדת עם המשפחה. אבל גם ובעיקר, לחגיגות של אירועים פרטיים, כמו למשל חגיגות בר מצווה, לקבוצות קטנות של בני המשפחה והחברים הקרובים ביותר עליכם. זוהי חוויית אירוע אחרת, מאשר מסעדות באילת שנותנות שירותים של אירועים מצומצמים, בעיקר מפני שאנחנו מנסים ליצור רמה גבוהה מאוד של ההפקה, בכל תנאי.

המיומנות והידע מתל אביב – מגיעים לעיר הכי חמה של ישראל

היתרון הגדול ביותר של שף חיים בן ברוך, הוא הידע שנצבר במהלך השנים. היכולת להשתמש בחומרי גלם מגוונים, ועדיין לשמור על רמת גימור מושלמת בכל צלחת, היא זו אשר הופכת את פרויקט שאותו עיר המלכים באילת, להצלחה המשגשגת שהוא. וכך, נוצר יש מאין מקום בילוי חדש ויוקרתי, שמתאים בדיוק לחלומות ולציפיות של אנשי העיר אילת.