האתגרים וההצלחות – מאכליית שאטו מחייה את העיר אילת

לכל פרויקט יזמי חדש, יש את האתגרים המסוימים שמשפיעים על תהליך העבודה, ויוצרים את הייחודיות שלו. כאשר מדובר על פרוייקט שמבקש לשנות את תרבות הבילוי בעיר תיירותית כל כך, כמו העיר אילת, הסיפור מאחורי אנשי המקצוע שמלווים את הפרויקט הוא חשוב ומשמעותי עוד יותר. ובדיוק כך קרה, במהלך ההקמה של פרויקט הדגל של היזם אושרי גבאי, פרויקט ההקמה של המסעדה ואולם האירועים שאטו בעיר המלכים אילת. אי אפשר לצאת לדרך פרויקט כל כך גדול, מבלי לבחון מסעדות באילת ואולמות אירועים באילת, להכיר את השוק ולהתכונן לאתגרים שעוד נכונו בדרך, בצורה הכי טובה שיש. ועכשיו, יש לכם הזדמנות לקרוא מקרוב על תהליך עבודה מיוחד במינו.

המטרה – ליצור מקום בילוי אקסקלוסיבי לכול

האתגר הראשון איתו התמודד היזם בתהליך ההקמה של אולם האירועים שאטו הוא הצורך של הקהל אשר מגיע לאילת. עד לאותה התקופה, באלו באילת כל מיני מוסדות בילוי מסוגים שונים, אבל אף אחד מהם לא הצליח לספק מענה לחוויה היוקרתית, זו אשר מעניינת ישראלים ותיירים רבים אשר מגיעים לבלות בעיר אילת בשנים האחרונות. כתוצאה מכך, הפרוייקט של אולם האירועים והמסעדה של שאטו, נדרשו לתת מענה חדשני מבחינת חוויה איכותית שמשלבת בין אוכל של שף מוצלח, בין מיקום מנצח לבין אווירה בלתי נשכחת של החגיגה המאפיינת כל כך את שאטו. במקום ליצור מרכז בילוי דומה לקיים, כל המעורבים בתהליך ההקמה של פרויקט שאטו עיר המלכים באילת, הבינו את המטרה המרכזית והשקיעו המון מאמצים על מנת להפוך את המסעדה הזו, למקום הכי מעניין ומושך שעובד היום בעיר.

הדרך – להבין מה הם הצרכים של לקוחות בהווה ובעתיד

בדרך להצלחה, צריך לעבור בתהליך סקר שוק עמוק, שמגלה מה הן הדרישות הקולינריות, המקצועיות והעיצוביות של הקהל הישראלי שבוחר להגיע למסעדת יוקרה באילת. זוהי המשימה הראשונה והחשובה במעלתה, אשר הביאה את מרכז האירועים של שאטו עיר המלכים באילת, מצב שיא ההצלחה שאנחנו כל כך אוהבים לאהוב, ומשמרת את כוחו גם לעתיד.