איך הפך שאטו אילת למרכז האירועים המוביל בעיר?

מאז ומעולם אילת הייתה עיר שבה המבלים והחוגגים מעוניינים לקבל רמה יוקרתית של שירותים, והם מוכנים להשקיע המון משאבים על מנת ליצור אירועים בסטנדרט גבוה במיוחד. אחד מהמקומות הכי מעניינים והכי חשובים שפועלים כיום באילת הוא מרכז האירועים שאטו, אשר מפעיל גם אולם אירועים באילת אבל גם מסעדה יוקרתית המנוהלת בידי שף חיים בן ברוך. בשנים האחרונות, בעיקר בשל עבודה מאומצת של גורמי מקצוע רבים, מרכז האירועים שאטו השקיע תשומת לב לדרישות המקצועיות של לקוחות פרטיים ועסקיים. אז מה הוא סוד הקסם של מרכז האירועים שאטו בעיר המלכים אילת? בכתבה הבאה מצאנו את הנוסחה שהביאה את ההצלחה של שאטו.

שלושת השלבים שהפכו את שאטו לחלום האמיתי של אילת

ההצלחה המדהימה של אולם האירועים והמסעדה שאטו, בעיר המלכים אילת, מתבססת בעיקר על:

  1. החזון – היזם, אנשי הצוות בתהליך ההקמה, השף וכל העובדים שעובדים היום במרכז האירועים שאטו, שומרים על החזון של החברה ומייצרים בכל אירוע מחדש סטנדרט איכותי ויוקרתי של הפקת אירועים.
  2. העבודה המשותפת – בכדי להקים פרויקט כל כך גדול, צריך לפנות לעזרתם של אנשי מקצוע שיודעים איך לטפל בכל הבעיות, ולשתף פעולה עם מקצוענים מתחומים אחרים, כדי להגיע להצלחה. וזה בדיוק מה שקרה בפרויקט שאטו.
  3. ההקשבה ללקוחות – בכל פעם שבה אנחנו מפיקים אירוע, חשוב לנו להקשיב ללקוחות, ולנסות למצוא את הנקודות בהן ניתן לשפר את חוויית האורחים והמשתתפים.

התקדמות, היא הנכונות להשתפר כל העת

כל אדם שרוצה להגיע למצב שההצלחה, צריך לדעת לקבל ביקורת. וכך, גם אנחנו, אנשי הצוות של מרכז האירועים שאטו עיר המלכים באילת, עובדים באופן קבוע בשביל הלקוחות שלנו ואם הלקוחות שלנו, על מנת לשפר את השירות, העיצוב, והחוויה הכללית של אירועים יוקרתיים באולם האירועים המיוחד שלנו. זו היא הדרך הכי טובה להבין מה הם הטרנדים החמים של העתיד, ואיך אנחנו יכולים להביא את החידושים הכי מעניינים ושווים, לטובת הפקות האירועים המדוברות ביותר של עונת המסיבות הקרובה.